top of page
AdobeStock_15152836.jpeg

Marina - okružní výlet ostrovem

Djerba… velmi krásná, jemná v detailu, berberská, židovská, temperamentní, válečnice, pirátka a především tajemná!

Vydejte se s námi na podvečerní vyjížďku prastarým původním středomořským ostrovem, během které se dozvíte o historii, o místních lidech a jejich životě , opustíme turistickou zónu a objedeme spolu celý ostrov kolem dokola.

Rozmanité vlivy a směs civilizací, je oáza pro ty, kteří ji chtějí objevit.

 

Ostrov se stal mezinárodně uznávanou turistickou destinací a neustále podněcuje knihy, časopisy, cestovní průvodce, foto a video reportáže, webové stránky a představivost.

PODROBNÝ PROGRAM

 1. Vyzvedneme Vás venku před branou Vašeho hotelu v 15:55

 2. Cestou do #### Houmt Souk uvidíte malou solnou pláň, kde můžete pozorovat některé ptáky, jako jsou plameňáci nebo jeřábi popelaví, dle ročního období…, a mnoho kite surfařů.

 3. Užije si nerušený výhled na moře, projděte kolem ### Borj El Kebir , impozantní budovy z 15. století, jednu z nejviditelnějších dominant obrany djerbijských borjů.

 4. Přeneste se v myšlenkách do dob pirátů, stůjte ve stejných místech jako slavný pirát Rudovous, obdivuje pirátské koráby v přístavišti, dopřejte si procházku v přístavišti v hlavním městě Djerba ### Houmt Souku Marina.

 5. Vyfoťte se u ### Divadla pod širým nebem Houmt Souk, které Vás ohromí se svou nádherou, designem a harmonií mezi jeho součástmi ### Djerbahood, vesnice pouličního umění.

 6. Procházka v živém muzeum street artu v záplavě stromokytek :-) buganvilií a oleandrů je propojení tradiční djerbijské architektury s uměním graffiti. Nevšední umělecký zážitek!

 7. Návštěva hrnčířů z Guellaly

 8. Pod rukama řemeslníků ve vesnici ### Guellala rostou stejné tvary nádob (a malují se na ně stejné vzory) jako před dvěma tisíci lety.

 9. Dnes vlastní na ostrově dílny na výrobu keramiky cca třicet rodin, zastavte se a pozorujte jejich vznešenou techniku. Využijte příležitosti a přineste si suvenýr, pomazlete a vyfoťte se s malinkými velbloudy!

 10. Poznejte úchvatný krajinný ráz západního pobřeží na ### Sidi Yati a vychutnejte si dech beroucí scenérii mešity moře a palem při západu slunce, s daharským pohořím v pozadí.

 11. Při cestě zpět na hotel budete míjet : ### El Kantra / římská cesta jedinou spojnici mezi pevninou a ostrovem suchou nohou. ### Borj Castille / ruiny mořského sídla z 12. století ### Borj Aghir / maják z 16.století ### Seguia / Laguna ### Taguermess maják z 19.století, jeden ze symbolů Djerby.

 12. Na hotel se vrátíte v 19:30 hod.

ČASOVÉ DISPOZICE

Doba trvání: 3,5 hodiny

Čas odjezdu: 16:00 hodin

Náš tým vás vyzvedne v hotelu kde jste ubytovaní.

Průvodce: česky

Typ dopravy: klimatizovaný automobil

CENA

Osoba: 25 EUR

Dítě do 7 let: 18 EUR

Dítě do 2 let: zdarma

*

možnost rezervace dětské autosedačky pro dítě do 2 let : 18€

Cena zahrnuje

Transport z a do hotelu

 

Cena nezahrnuje

Kapesné na suvenýry

Nápoje a občerstvení

DOBRÉ VĚDĚT ! :)

 1. Vezměte si lehký pohodlný oděv, pokrývku hlavy, sluneční brýlekrém s vyšším faktorem.

 2. Je lepší mít pevnou obuv / výlet lze absolvovat i v otevřené obuvi, žabky atp.

 3. Neváhejte si vzít kapesné, pokud si budete chtít koupit suvenýry, nebo dát spropitné.

 4. Výlet doporučujeme v období duben - říjen😉👍.

 5. Během výletu dostanete spoustu tipů co podniknout na ostrově případně  sami taxíkem🍀💚.

 6. Doba odjezdu  a návratu na hotel se mění v závislosti času západu slunce v době Vašeho výletu.

 7. Pokud se výlet nebude konat z důvodu nepřízně počasí, budou Vám peníze vráceny v plné výši , popřípadě Vám bude po domluvě navržen náhradní termín.

bottom of page